Czekają na przedszkolaków

 

b_281_282_16777215_01_images_2020_MKWC.jpgSzanowni Rodzice, zapiszcie  dziecko w wieku przedszkolnym do jednej z naszych sześciu bibliotek publicznych: Brzeźnica, Łączany, Marcyporęba, Paszkówka, Sosnowice, Tłuczań.  Wypożyczcie książkę i odbierzcie bezpłatną Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika, na której Twoje dziecko będzie zbierało naklejki – jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego.

 

 

 

Pozwólcie dziecku samodzielnie dokonać wyboru książki, nawet jeśli wydaje się Wam nietrafiony. Jeśli będzie to  książka wybrana przez dziecko, to z pewnością chętnie po nią sięgnie po powrocie do domu. Przeczytajcie wspólnie wypożyczoną książkę. Postarajcie się poświęcić czas całkowicie na wspólne czytanie.

 

Odłóżcie telefon, wyłączcie radio / telewizor, usiądźcie wygodnie i przytulcie się do siebie. Sprawcie, by ten czas był wyjątkowy i tylko Wasz. Niech wspólne czytanie stanie się rytuałem, z którego oboje będziecie czerpać wielką przyjemność. Oddajcie książkę do biblioteki w terminie i wypożyczcie kolejne. Pamiętaj o zabraniu Karty Małego Czytelnika i pozwól maluchowi przykleić na nią naklejkę. Po uzbieraniu 10 naklejek Wasze dziecko otrzyma imienny dyplom. To potwierdzenie nie tylko jego aktywności czytelniczej, ale także Waszych wspólnych przygód z książką.

 

Za pośrednictwem Gminnej Biblioteki Publicznej w Brzeźnicy zaprasza Instytut Książki - instytucja kultury, w której życie może włączyć się dziecko niezależnie od wieku. Regularne odwiedzanie biblioteki uczy dziecko samodzielności, pozwala podejmować pierwsze własne wybory, rozwija myślenie oraz kształtuje na całe życie nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy, a gdy już opuszczą jej mury, przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką.

 

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK, bo miłość do książek jest prezentem na całe życie! 

 

 b_400_409_16777215_01_images_2020MKWC-1.jpg